En güvenilir mobilya markaları

Evmoda Mobilya Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Corona virüsü sürecinde internetten alışveriş yapmak

Lambaderler ve Başlıkları

10 Ergonomik Çalışma Masası Fikri!

Ofis Mobilyaları 6 Haziran 2017

Çalışma masaları; en zor, en yoğun, en tempolu zamanlarımızda en büyük destekçilerimizden biri olan, ham maddesi sunta, mdf, ağaç vb. kimyasal ürünlerden oluşan mobilya sektörüne dair ürünlerdir.

Nerelerde kullanırız? Ağırlıklı olarak adından da anlaşılacağı gibi çalışma ortamlarında kullanılır. Seçiminde ve kullanımında dikkat edilmesi gereken bir çok farklı unsur bulunmaktadır. Biz bugün seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar ve tasarım fikirleri hakkında yorumlarda bulunacağız.

1- Siyah ağırlıklı olarak kullanılmış bir tasarım. Çalışma ortamlarında siyah rengini pek önermiyoruz. Fazlasıyla kapalı renkler psikolojik olarak ağır bir hava vereceğinden kişi üzerinde de yorgunluk ve ağırlık hissi verebilir. Onunda dışında siyah renk sizi fazlasıyla bunaltabilir.

2- Beyaz ve siyahı aynı üründe kullanabilirsiniz. Hem tasarım hemde dekorasyon açısından hoş bi görüntü elde edebilirsiniz.

3- Masa ayakları ince olarak tasarlanmış ve masa üst tabla mermer deseni içeriyor.

4- Ceviz ve krem rengi ile kombin yapılmış başka bir ürün daha. Çalışma masalarının seçiminde rengin ne kadar önemli olduğunu bu görsellerden anlamış bulunmaktayız.

5- Ufak bir çalışma masası ve uyumlu dolap, şifonyer ve rafların renkleri hoş bir ortam yaratmış. Ürünlerin kullanışlılığı da gözden kaçmaması gerekir.

 

Çalışma ortamları kurulurken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi renk ve kullanışlılıktır. Renklerin fazla açık renkte olmaması, kullanım kolaylığı ve farklı şekillerde kullanılabilmesi çok önemlidir. Boyutları büyük olmasından ziyade ufak ve kullanılabilir olması tercih edilmelidir. Renk tercihlerinde fazla koyu olmayan açık tonlu renkler tercih edilmelidir. Kapalı ve koyu renkler psikolojik açıdan sıkıntılar yaratabilir.

 

6- Görseller arasında en güzel ve en kaliteli ürünlerden biri. Onu kalite yapan ise; işçiliğin fazla olması, kullanılan ağacın kalitesidir.

7- Nostaljik tasarım ile harika renk seçimi ile ortaya çıkan mükemmel bir çalışma masası.

8- Boyut olarak fazla ufak olsa da tasarım ve dekorasyon konusunda bizden onay aldığını belirtebiliriz.

9- Hoş bir sandalye ile kombin edilmiş ufak bir çalışma masası çalış isteğinizi canlandırabilir.

10- Çalışma masalarını tamamlayan kitaplık raflarının da önemi çok fazladır. Raflarının renklerini iyi seçmeli ve kullanışlılığına odaklanmalısınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.